Dojazd do lotniska w Dublinie

19 lutego 2011 | Autor: jakub | Komentarze: 0 |

Lotnisko w Dublinie (DUB) to największy port lotniczy w Irlandii. Położone jest ok. 10 km na północ od centrum miasta. Składa się z dwóch terminali oraz jest siedzibą irlandzkiego przewoźnika – linii Aer Lingus. 

                                      fot. Flickr.com

Połączenie z lotniska do centrum Dublina:

Samochód

Lotnisko położone jest w pobliżu dróg M50 i  M1/N1. Dużym ułatwieniem jest fakt, że wszystkie główne trasy (N81,N7,N4,N3,N2) prowadzą właśnie do M50. Dla podróżujących z północy, droga N1/M1 w kierunku południowym prowadzi wprost do lotniskowego ronda. A potem wystarczy już chwila koncentracji i podążanie za znakami określającymi terminale.

Wypożycz samochód 

Taxi

Postój taksówek znajduje się tuż przed halą przylotów. Cena podróży do centrum Dublina zależy od liczby pasażerów, ilości bagaży, zwierząt, dni świątecznych, wakacji i wynosi od 20 euro w górę. Na wszelki wypadek zapytajcie kierowcę wczesniej, czy liczy dodatkową kwotę za bagaż i inne rzeczy. Podróż do centrum zajmuje ok. 20-45 min.

                                       fot. Flickr.com

Autobus

Z lotniska w Dublinie odjeżdża wiele autobusów (połączenia z centrum miasta oraz innymi miastami):

  • linia Aerdart Shuttle Bus łączy lotnisko w Dublinie z siecią kolejową (DART) poprzez stację Howth Junction DART Station oraz lotnisko z City Centre i South Dublin City. Autobus zatrzymuje się przy głównych hotelach. Oferuje także połączenia z innymi miastami jak Cork czy Belfast. Autobusy kursują 24 godziny na dobę. Bilety można kupić u kierowcy. Cena za przejazd w jedną stronę wynosi 7 euro (normalny), 2 euro (dla dziecka). Zobacz rozkład
  • linia Dublin Bus łączy lotnisko z centrum Dublina oraz okolicznymi miastami. Autobusy kursują w godzinach 6.50-21.30 i odjeżdżają co pół godziny. Zobacz rozkład jazdy.
  • linia Translink oferuje codzienne połączenia Dublina z Belfastem. Autobusy kursują w godzinach 6.00 - 21.00. Cena przejazdu w jedną stronę osoby dorosłej wynosi 6,90 funta. Zobacz rozkład jazdy 
  • linia Urbus oferuje połączenia z/do centrum handlowego Castleknock-Blanchardstown Shopping Centre. Zobacz rozkład jazdy 
  • Airlink oferuje przejazdy autobusami z lotniska do różnych części Dublina. Autobusy kursują co 15 minut. Cena blietu dla dorosłych 6 euro, dla dzieci 3 euro.
  • linia BusEireann oferuje połączenia na północ od Dublina (Tramore). Zobacz rozkład jazdy 
  • linia Bus Nestor i CITYLINK oferuje połączenia na zachód od Dublina (Galway). Zobacz rozkład jazdy

                                        fot. Jordi Canals Flick.com

Linie lotnicze

Lotnisko obsługuje linie lotnicze: Aer Arann, Aer Lingus, Blue Air, British Airways, CSA, Germanwings, LOT, Lufthansa, Ryanair, Turkish Airlines i wiele innych.

Samolot

Zobacz promocyjne loty do Dublina na Turigo.pl 

Hotele

Wybierz odpowiedni dla siebie hotel  w Dublinie.

Nasze propozycje:

Zobacz więcej informacji o Dublinie

Kategoria: Aktualności | Hotele | Lotniska

Tagi: , , ,


Dodaj komentarz




  Country flag
biuquote
Loading


© 2011 Turigo Sp. z o.o.PrywatnośćRegulamin